Czas trwania konkursu

Tutaj możesz zgłaszać uwagi oraz propozycje zmian dotyczące AlgoLigi

Czas trwania konkursu

Postautor: marcin_smu » 24 wrz 2012, 17:20

Witam :)
Bardzo fajnie, że powstają takie inicjatywy jak ta liga. Jednak moim zdaniem należy trochę zmienić jej formę, aby była bardziej przystępna dla przeciętnego użytkownika.
Moim zdaniem cztery godziny to dość niefortunny czas trwania konkursu. Wbrew pozorom nie tak łatwo wydzielić konkretne 4 godzinny wolnego czasu. Jeśli chcecie robić contesty, w których liczy się czas, znacznie lepiej sprawdzają się 2h (TopCoder, Codeforces). Jedak wydaję mi się, że grupą docelową waszych konkursów są ludzie, którzy dopiero uczą się algorytmiki i programowania. Nie są oni przeważnie w stanie wymyślić, napisać i zdebugować zbyt dużo w czasie 2h, więc chyba tak krótki czas też się nie sprawdzi. Ostatecznie sugerował bym więc coś podobnego do Zadań Tygodnia z http://informatyka.wroc.pl . Czyli kilkudniowe konkursy, do których nikt nie musi się dostosowywać tylko, gdy akurat ma wolną chwile może pomyśleć nad zadaniami.
P.S. Istotne jest też chyba większe rozpowszechnienie informacji o lidze, ja dowiedziałem się o niej raczej przypadkiem. Napisanie do kogoś z takich serwisów jak http://www.main.edu.pl, żeby wrzucił informację na pewno zwiększy frekwencję. ;)
marcin_smu

Re: Czas trwania konkursu

Postautor: Kokos » 24 wrz 2012, 20:54

Światowej klasy zawodnik rozwiązał wszystkie zadania w dwie godziny, więc jest tak jak powinno być ;).
A możliwość zgłaszania przez nieco dłuższy czas jest raczej atutem, w ostateczności można zrezygnować z części czasu kosztem nieco niższej pozycji w rankingu. Ale np w ostatniej godzinie rozgrywka nie toczy się o pierwsze miejsce tylko dalsze lokaty :P
Kokos

Postautor: macbon » 24 wrz 2012, 22:48

Dziękujemy za uwagi. Nad propagandą przed następną rundą powoli zaczynamy pracować. Odnośnie czasu trwania rundy zapewne też zajdą zmiany, aczkolwiek moim zdaniem konkursy AlgoLigi nie powinny mieć narzuconego czasu ich trwania. W tej sprawie decyzje powinni podejmować autorzy danej rundy.
macbon
Koordynator AlgoLigi

Postautor: kokosek » 24 wrz 2012, 23:01

Następna runda będzie trwała 24h prawdopodobnie od 3 listopada od godziny 12:00 do 4 listopada do godziny 12:00.
Wtedy uczestnicy mają sobotę na zrobienie zadań lub niedzielę rano na dokończenie czegoś.

No a celujemy raczej w średnio-zaawansowanych, bo wg mnie początkujący powinni najpierw mieć więcej czasu i na spokojnie np. na polskim SPOJu sobie porozwiązywać zadania, a dopiero potem na czas.
kokosek
Koordynator AlgoLigi

Postautor: solverka » 29 wrz 2012, 19:32

a czemu dopiero listopad? :O

jesli chodzi o propozycje mogłyby byc zawody stale, w ktorych mozna robic zadania po zakonczonej rundzie, moze nawet traktowac to jako dodatkowy contest ;)
solverka

Postautor: macbon » 29 wrz 2012, 19:58

Jeżeli masz pomysł na zadania i chciałabyś zorganizować rundę AlgoLigi wcześniej (albo znasz kogoś kto by chciał) to zachęcamy! Wskazówki dla autorów zadań znajdziesz na stronie AlgoLigi. Zadania z poprzednich rund są wrzucane na polskiego SPOJa, bo raczej nie ma sensu tworzyć kolejnego archiwum zadań.
macbon
Koordynator AlgoLigi

Postautor: solverka » 30 wrz 2012, 21:28

W sumie chciałam zrobić jakieś zadania, znam kilka osób które mogłyby pomóc (głównie w jakiejś treści ciekawej czy pomyśle na zadanie) ale poziom byłby nie za wysoki, chyba że mogłaby być jedna taka prostsza liga ;)
solverka

Postautor: macbon » 30 wrz 2012, 23:07

Łatwiejsze rundy też nam pasują, w końcu AlgoLiga jest robiona z myślą o wszystkich :-) Ponieważ prace nad drugą rundą są już mocno zaawansowane dlatego zaklepujemy dla Ciebie trzecią. Wskazówki odnośnie dalszego działania znajdziesz pod adresem: http://www.spoj.pl/ALGOLIGA/embed/problemsetterguide

Jeżeli jesteś zdecydowana to witamy wśród organizatorów! :)
macbon
Koordynator AlgoLigi

Postautor: solverka » 01 paź 2012, 18:03

hej hej spokojnie :)
najpierw musiałabym wymyślić kilka zadanek, no i ogarnąć testy, a może zebrać grupę testerów/współorganizatorów, żeby nie robić tak na siłę, tymbardziej, że nie zawsze mogę znaleźć czas, wolę mieć wszystko gotowe i wtedy dać znać jak coś ;)
nie wiem czy uda się to ogarnąć w tym miesiącu, bo OI jest i wgl trzeba się poważnie wziąć za kodzenie, ale jak się uda to chętnie dodam choć jedno zadanie, bo mam nadzieję nie musi być grupa organizatorów robiąca wszystkie zadania? ;)

a jeśli chodzi o linka, lekturka obowiązkowa, czytałam już i spróbuję coś stworzyć jak wpadnie jakiś ciekawszy pomysł :D
solverka

Postautor: macbon » 01 paź 2012, 19:32

Nie musisz tego robić w tym miesiącu. Druga runda planowana jest na listopad tak więc Twoja byłaby w grudniu. To sporo czasu. Co do liczby organizatorów lepiej jest jak jest więcej niż jedna osoba z powodów wymienionych w przewodniku, nie jest to jednak wymóg :)
macbon
Koordynator AlgoLigi

Wróć do Propozycje zmian