Co z tym czasem? [wykonania]

Tutaj możesz uzyskać pomoc w rozwiązywaniu zadań dostępnych w ramach AlgoLigi

Co z tym czasem? [wykonania]

Postautor: narbej » 10 lut 2014, 21:59

Co jakiś czas pojawiają się pytania i wątpliwości typu: "czemu nie mam zaliczonego zadania na 100% a tylko na 60,, mimo, że sędzia pokazuje, że moje zadanie wykonywało się tylko 1.90, a "konkurencja" ma zaliczone na 100 z o wiele gorszym czasem - np ponad 25 sek? Jeżeli mam taki "dobry" czas, to problemem napewno nie jest wydajność mojego rozwiązania czy mojego [np brutal] algorytmu" np: http://pl.spoj.com/ranks/WI_IDEN/lang=JAVA,start=0
Właśnie że nie, możliwe i najczęściej, to jest właśnie problem wydajności.

Już próbuję wyjaśnić.
Limit czasu 1-10 sek oznacza, że jest przynajmniej jeden test z limitem 1sek i przynajmniej jeden z limitem czasu wykonania 10 sek. Ile jest testów i jaki jest dokładny rozkłąd limitów czasu jest to tylko w gesti i tylko wiadome autorowi zadania. Przyjmijmy, że jest w sumie 10 testów i jeżeli dostajemy 60 pkt, to może świadczyć albo, że za pozostałe cztery ["duże" z limitem 10sek] testy, dostajemy TLE lub że dostajemy WA [lub jakąś kombinację TLE i WA]. W każdym z tych przypadków sędzia sumuje czasy tylko "zaliczonych", ze statutem AC, testów i dlatego wynik jest taki, jaki jest.

Inne zadania [chodzi o zadania z możliwością częśiowego zaliczenia] mogą mieć inne limity, inną ilość testów i inną punktację za test, ale zasada jest dokładnie taka sama.

-----------
Jest to kontynuacja [rozwidlenie] wątku: http://devel.sphere-research.com/phpBB3 ... 874#p14080
narbej
Koordynator AlgoLigi
 
Posty: 173
Rejestracja: 07 kwie 2013, 14:51

Wróć do Zadania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron